Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Titul Mistra ČR pro cyklisty MS AUTO

Vydařený závěr první poloviny závodní sezóny mají za sebou českolipští cyklisté Sportovního klubu MS AUTO. Hlavní událostí byly především závody o republikové mistrovské tituly v kategoriích masters.

Mistrovský hromadný závod se konal v rámci tradiční Tour de Malá Skála, s centrem ve Frýdštejnu. Trať s dlouhým úmorným stoupáním a křivolakým sjezdem, dokonale prověřila jak fyzickou připravenost, tak i technické schopnosti cyklistů. V doprovodném závodu mladíků v kategorii příchozích do 29 let se poprvé v dresu MS AUTO představil nováček týmu Pavel Marek, který svou premiéru proměnil rovnou ve vítězství. Na trati získával náskok ve sjezdech a opakovanými nástupy do stoupání se mu podařilo před cílem setřást své soupeře. V mistrovských kategoriích jen těsně pod medailovými stupni zůstali na čtvrtém místě Jaromír Svoboda a Rudolf Reichelt. Do prestižní desítky se ještě mezi padesátníky dostal Josef Semerád na devátém a mezi šedesátníky Miroslav Tuček na pátém místě.

Mistrovství ČR pokračovalo o týden později dvěma závody v Sokolově. Nejprve na závodníky z celé republiky čekala časovka jednotlivců. Nejvíce se v ní dařilo Vladimíru Novákovi v kategorii padesátníků, který skončil na čtvrtém místě, pouze o půl vteřiny za třetí příčkou. Na osmém místě v téže kategorii dojel Josef Semerád. Co se nepovedlo v časovce jednotlivců, podařilo se o den později při mistrovské časovce dvojic. Sehraná dvojice Vladimír Novák a Josef Semerád vybojovala ve své kategorii titul, když při vítězné jízdě prolétla profilově náročnou trať průměrem bezmála 44 km/h. Úspěšný den a zároveň dárek k dvacátému výročí založení klubu zvýraznili ještě druhým místem Pavel Veselý, který jel ve dvojici s partnerem Tomášem Malíkem z Železného Brodu a druhé místo v kategorii příchozích získal i Michal Guse ve spolupráci s hulínským Luďkem Blinkou.

Dobré formy hodlali členové MS AUTO využít i při tradičních mezinárodních závodech Giro de Zavadilka a Memoriál Zdeňka Bambáska, které se konají již dlouhá léta ve Vědomicích u Roudnice nad Labem. Do atraktivní disciplíny časovky trojic nasadil tým MS AUTO hned tři družstva. Na startu se prezentovalo celkově 81 trojic. Elitní formace ve složení Rudolf Reichelt, Pavel Veselý a Josef Semerád zajela při průměru 44,2 km/h celkový devátý čas a ve své kategorii obsadila 5. místo. Během jízdy museli jezdci řešit tři ošemetné situace, které vytvořil hustý automobilový provoz, jinak by výsledný čas i průměr byl ještě lepší. Druhý tým ve složení Petr Nováček, Daniel Štěpánek a Pavel Marek skončil ve své kategorii do 120 let součtu věku na šestém místě (průměr 42,5 km/h). Kýžených stupňů vítězů se se klub MS AUTO dočkal v kategorii nad 180 let, kde si pro bronzovou příčku dojel tým ve složení Josef Semerád, Miroslav Hanus a Miroslav Tuček. Časovkáři si dali ve Vědomicích dostaveníčko ještě jednou, a to při Memoriálu Zdeňka Bambáska. Jelo se po stejné trati, jako o dva dny dříve trojice. V závodu příchozích v kategorii mužů nad 60 let se vítězstvím může pyšnit nestárnoucí Miroslav Hanus. Druhé místo mezi padesátníky vybojoval Josef Semerád a jako čtvrtý mezi čtyřicátníky dojel Michal Guse.

Závodníci Sportovního klubu MS AUTO se nyní připraví na druhou polovinu sezóny, nabitou převážně kopcovitými hromadnými závody, ukáží své umění i na zahraničních silnicích a pokusí se udržet svá postavení v rámci Českolipského silničního poháru, který je nyní ve své polovině.