Kvůli covidu se Pocty hejtmana 2020 odkládají na neurčito

Verze pro tisk |

Tradiční akce Pocty hejtmana, jež oceňuje osobnosti, které se svým celoživotním dílem nebo výjimečným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje, se zatím neuskuteční. Původně se měla konat dnes v Oblastní galerii Liberec za účasti významných představitelů kulturního a společenského života. Kvůli napjaté epidemiologické situaci se 15. ročník Poct hejtmana odkládá na neurčito.  

„Je mi líto, že se nemůžeme sejít tak jako každý rok v krásném prostředí Oblastní galerie. Mohli bychom sice akci uspořádat ve videoformátu, kde by se medailonky jednotlivých oceněných promítaly, ale jsem toho názoru, že osobní setkání s držiteli poct je mnohem cennější. Počkejme tedy, až bude situace natolik příznivá, že budu moci Pocty hejtmana důstojně udělit. Sejdeme se v lepších časech,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Pocty hejtmana se předávají od roku 2006 a obdrželo je již 88 osobností – například spisovatel Vladimír Páral, sbormistr Severáčku Petr Pálka,  architekt Karel Hubáček, válečný veterán Stanislav Hnělička, kapelník Ladislav Bareš či filozof Jan Patočka. Letos se v nominaci ocitlo 22 jmen. Hejtman Martin Půta ocení 7 z nich.

Konkrétní seznam laureátů za uplynulé ročníky naleznete na webové adrese: https://1url.cz/8zFEE

Nahoru