Rodiče prvního miminka v kraji věnovali peníze na charitu

Verze pro tisk |

Jan a Mariana. Tak se jmenují první miminka, která se narodila v tomto roce v Libereckém kraji. Od hejtmana Martina Půty obdržela sadu dětské kosmetiky, šek na pět tisíc korun a tradiční pamětní hejtmanský zlatý dukát; společnost Drylock přispěla poukázkou na 2021 dětských plen. Kvůli epidemické situaci však hejtman novorozence tentokrát v porodnicích nenavštívil a dary poslal.

„Letos musíme tuto tradici oželet. Rád bych popřál Honzíkovi a Mariánce, stejně jako všem dětem, které se narodí, do života hodně zdraví, štěstí a lásky,“prohlásil hejtman Martin Půta.

Malá Mariana byla vůbec prvním dítětem, které se v Libereckém kraji narodilo. Stalo se tak v 02.24 v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici. Zdravá holčička měřila 51 centimetrů a vážila 4,13 kilogramu. Chlapeček Jan přišel na svět v 03.56 v Nemocnici Jablonec nad Nisou. Měřil rovného půl metru a vážil tři a půl kilogramu.

Rodiče Marianky, manželé Bartoníčkovi, se rozhodli věnovat finanční dar od hejtmana na charitu. „Za narození našeho třetího miminka jsme vděční a s darem od Libereckého kraje jsme vůbec nepočítali. Proto bychom rádi přispěli na dobrou věc a poukázali jsme jej Domácímu hospici 14 pomocníků, který nově od letošního ledna působí v regionu Semilska, Lomnicka, Rokytnicka a z části Tanvaldska a Turnovska,“ uvedl Jan Bartoníček.

Ten s ženou Annou sice žije na území sousedního Královéhradeckého kraje v Jičíně, spravují však spolu Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě, jenž obdržel v roce 2016 titul Památka roku Libereckého kraje.

Nahoru