Karatisté Sport RELAXu dobyli Ústí a přivezli 25 medailí!

Karate klub SPORT RELAX vyrazil v sobotu 18. března do Ústí nad Labem na 1. kolo Regionálního poháru, které odstartovalo letošní sezónu karate. První vítězství a body pro postup na Mistrovství ČR vybojovali svěřenci trenérského tandemu Pavla Znamenáčka a Milana Veselého.

Sportovní hala T- MOBILE praskala ve švech a silný tým SPORT RELAXU k tomu přispěl, když dorazil do dějiště plný autobus závodníků. V dopoledním programu odstartoval maraton v kata individual, kata týmů a odpoledne kumite /zápasy/. Ve zmíněných kategoriích dominovali se zlatou medailí tito borci:
Závodnice Rozálie Pokorná překvapila v kategorii kata 6-9let 8-7kyu, která procházela hladce eliminačními koly a zaslouženě ve finále brala zlato.
Další dívčí zlato patřilo Adéle Znamenáčkové, které vévodila v kategorii kata 10-13let.
Silně obsazená kategorie byla již tradičně v mladších žácích, kde Petr Zítko svým bojovým duchem předčil všechny své soupeře a vychutnal si vítězství.
Další zlato se vybojovalo v kumite /zápas/ do 76 kg,  kde zvítězil Lukáš Grösser. Ten se utkal ve finále s týmovým kolegou Davidem Kavalírem.
Sladké vítězství si vychutnal také Matěj Kühn v juniorech do 68 kg.
V kategorii BRH – bez rozdílu vah se nakonec radoval z vítězství Jaromír Pokorný, který se utkal ve finále s kolegou Petrem Grosmanem.
Poslední zlatou medaili vybojoval kata tým junioři ve složení Minárik David, Jakub Vavřinčik a Sodkherlen Ulziiorshikh

Musím podotknout, že začínáme s novým mládežnickým týmem"růst"  a bylo to na silně obsazeném turnaji znát. Novinkou je i vytvořený závodní tým kumite SPORT RELAX, který startoval na Regionálním poháru, kde měli někteří závodníci premiéru, a ta vyšla na jedničku!! Budeme intenzivně pracovat a věříme, že další kolo bude v jiném bojovém duchu.

Velkou výzvou je sestavení seniorského týmu kumite, kde členové na ,,Regionu“ obsadili první tři příčky v kategorii bez rozdílu vah. Budeme s týmem usilovat o start v národní lize seniorů.

1.místo kumite muži BRH Pokorný Jaromír
1.místo kata team junioři Minárik David, Vavřinčík Jakub a Ulziiorshikh Sodkherlen

2.místo kata master Pavlasová Božena
2.místo kumite starší žáci do 52kg Sodkherlen Ulziiorshikh
2.místo kumite junioři do 76kg Kavalír David
2.místo kumite muži BRH Grosman Petr
2.místo kata team junioři Janda Adam, Vácha Pavel a Fiala Jakub
2.místo kata team juniorky Vorlíčková A., Stratilová K. a Vlčková B.

3.místo kumite muži BRH Klimeš Jan

Na fotogalerii ze závodů se můžete podívat ZDE.  Více informací najdete na: www.karate-znamenacek.cz, nebo facebooku Karate Sport Relax.

Děkujeme především všem trenérům a asistentům jak na soutěži, tak i v přípravě. Dále děkujeme našim partnerům a městu Česká Lípa za podporu.