Jaké 3 rozhledny patří mezi ty nejhezčí?

Verze pro tisk |
Našli jsme pro vás rozhledny, které jsou vzhledově opravdu zajímavé. V České republice se těší opravdu velké oblibě, najdete je skoro na každém kroku. Jaké ale patří mezi ty nejzajímavější? Podle nás jsou to tyto 3.

Rozhledna pro kočárky a vozíky

Na Jižní Moravě v obci Kobylí na Kobylím vrchu najdete moderní rozhlednu s názvem Stezka nad vinohrady. Proč zrovna tento název? Důvodem jsou okolní moravské vinohrady. Vzhled vymyslel Jakub Rolečka a Jiří Vojtěška. V roce 2020 byla rozhledna nominována na českou cenu za architekturu.

 

Díky kruhové rampě se nahoru dostanete i s vozíkem a kočárkem. Za jasného počasí dohlédnete až na rakouské Alpy.

 

Vzhled se nádherně propojuje s okolní přírodou. Cestou nahoru hledejte kovové pláty, na kterých zjistíte zajímavé informace o obcí Kobylí. Na konci stezky je průhledná deska.

 

Vstup je zdarma.

Ubytujte se v tradiční chalupě

Cestování po České republice většinou znamená i ubytování. Možnosti jsou různorodé - hotel, byt nebo stan. Pokud milujete tradice a rádi vzpomínáte na letní prázdniny u babičky, zvolte chaty a chalupy k pronájmu. Jejich úžasná atmosféra vás opět přenese do vašich dětských let.

Černý most skrývá úžasnou stavbu

Pro většinu, a to i Pražáky, je Doubravka neprozkoumané území. A to považujeme za chybu. Do výšky 20 metrů se dostanete po 98 schodech. Její vzhled nepatří mezi tradiční - má 3 obrovské nohy z akátového dřeva.

 

Stejně jako Stezka nad vinohrady i Doubravka v roce 2020 bojovala o výhru v architektonické soutěži. V roce 2019 ji zapálili vandalové, do pár měsíců však byla naštěstí opravena a zprovozněna. Kde se vlastně rozhledna nachází? Necelých 20 minut chůze ze zastávky autobusu Nádraží Kyje a vlakové zastávky Praha-Kyje. Z autobusové zastávky Kyje se k rozhledně dostanete do 15 minut.

 

Za vstup se nic neplatí.

Skoro jako perníková chaloupka

V Rožnově pod Radhoštěm na Karlově kopci stojí Jurkovičova rozhledna. Zájemci se po 102 schodech dostanou na vyhlídkovou plošinu v 19 m nad zemí. Vzhled perníkové chaloupky umocňují kovářské, klempířské a tesařské tradiční techniky. Z moderního pohledu jsou použité techniky “staré”, což je na druhou stranu důvod, proč rozhledna vypadá opravdu nádherně.

 

Původní náčrt Dušana Jurkoviče projektant Ing. Antonín Závada st. zpracovával přes 35 let. Desítky let čekání se vyplatily, rozhledna uchvátí na první pohled každého návštěvníka.

 

Za vstup zaplatíte maximálně 40 kč.

alt
alt
Nahoru