Manušicím medaile cinkají!

Verze pro tisk |

O tomto víkendu proběhlo v Plzni, za přísných hygienických podmínek, Mistrovství České republiky mládeže ve vzduchových zbraních v poloze vleže. Ze Sportovně střeleckého klubu Manušice se nominovalo 8 střelců, nakonec se mohlo zúčastnit pouze 7 a to z důvodu covid situace.

 

Ve velmi silné konkurenci, kdy o úspěchu rozhodují desetiny, se nejvíce dařilo Štěpánu Jelínkovi, který po základním závodě byl na 8 pozici a postoupil do finálového závodu. Za bouřlivé divácké atmosféry se předvedl jako naprostý profesionál a postupně se každou ranou přibližoval medailovým příčkám. Nakonec z toho bylo fantastické druhé místo a titul vicemistra České republiky. V mladší kategorii se pak dařilo Šimonu Knapovi, nejmladšímu střelci SSK Manušice, který obsadil velmi pěkné 5. místo.


 

Ležačkáři“ z Manušic navázali na úspěchy svých kolegů, kteří se před měsícem zúčastnili Mistrovství České republiky ve vzduchových zbraní, ale v poloze vstoje. Matěj Bandas a Jakub Němec vybojovali bronzové medaile. Ve družstvech skončilo o pouhých 0,8 bodu na 3. místě družstvo SSK Manušice ve složení Jakub Němec, Honza Štěpáník a Matouš Prchal. Elisabet Knapová pak přispěla ke 3. příčce družstva Libereckého kraje.

I přes všechna možná omezení a kratší jarní přípravě, se nám podařilo podat kvalitní výsledky na vrcholu sezóny a získat cenné kovy a umístění. Jsme na naše střelce právem pyšný“ hodnotí úspěch trenér SSK Manušice a vedoucí RSCM Karel Brabec.

alt
alt
Nahoru