MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Verze pro tisk |

Sklárna Moser zahájila tento týden provoz brusičské dílny v Novém Boru.  Rostoucí poptávku po moserovském křišťálu tak pomohou uspokojit skláři z města, které je známé tradicí a mistrovstvím ve sklářském odvětví proslavilo. Sklárna plánuje objem zakázek i pracovních pozic pro tuto dílnu v budoucnu dále rozšiřovat.

Otevřením pracoviště v Novém Boru reaguje společnost Moser na potenciál, který město, respektive celý region má z hlediska kvalifikovaných pracovních sil. Kompletně vybavená brusičská dílna s aktuálním počtem 4 zaměstnanců a 9 strojů spustila provoz pod dohledem zkušených mistrů karlovarské sklárny. „Novoborští skláři jsou pro nás velmi vítanou posilou a jsme za ně i za vřelé přijetí ve městě velmi rádi,“ říká Ing. Pavel Mencl, ředitel sklárny Moser, a dodává: „Máme v plánu náš lokální tým dále rozšiřovat o zkušené mistry ale i absolventy místní vyhlášené sklářské školy.“

„České sklářství je ve světě unikátní záležitostí a město Nový Bor je se sklářstvím spjaté pupeční šňůrou. Je mi proto potěšením nyní přivítat společnost Moser, jejíž křišťál vždy patřil k dobrému bontonu a k dobrému stolování, v naší široké sklářské rodině ve městě. Věřím, že se provozně této světoznámé firmě bude v Novém Boru dařit,“ komentoval otevření dílny starosta Nového Boru Mgr. Jaromír Dvořák. I on zároveň vyzdvihl možnost budoucí spolupráce novoborské sklářské školy a sklárny Moser, v níž by mohli při ruční výrobě skla najít uplatnění zdejší žáci v oboru brusič a kulič.

alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Kde ?

Nahoru

Re: MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Zatímco jiní krachují, toto super výjimka... Buďme rádi! Mimochodem není zde spojitost Ing. Pavla Mencla s novým druhým místostarostou České Lípy Jakubem Menclem? Třeba pouze shoda jmen, obdobně jako shoda inteligence zdejšího pana ex učitele Moldavita s chráněnými zvířátky...

Nahoru

Re: MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Já chtěl, aby autor článku napsal, kde ta dílna skutečně bude. Zajímá mě to. Napadlo mě sice několik míst ale ....? Které asi ? (bývalý provoz 13, areál Škodovky, Crystalex, Kolektiv , sklářské učiliště )

Nahoru

Re: MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Pokud vím, tak dílna je v areálu bývalého Výzkumného ústavu užitk. skla vedle skvělého Kolektivu. Pěkné dny!

Nahoru

Re: MOSER OTEVÍRÁ BRUSIČSKOU DÍLNU V NOVÉM BORU

Děkuji, z odhadovaných 5 možností jsem se jednou trefil.

Nahoru