Divadelní klub mladých hraje dětem

Verze pro tisk |

Českolipský středoškolský soubor pod vedením Ivany Bufkové Divadelní klub mladých se po dvou úspěšných inscenacích Pojďte a poslyšte a Treperendy vrhá po několika letech do pohádky pro nejmenší diváky Kocourek Modroočko. S předchozími inscenacemi se soubor mladých hereckých talentů účastnil národní přehlídky divadel pro děti či přehlídky Smetanova Litomyšl a Náchodská Prima sezóna.

Na workshopech, které si pořádal v Jiráskově divadle, sesbíral DKM mnoho zkušeností. Proto je dubnová premiéra očekávanou událostí nejen pro děti, ale i pro všechny milovníky divadla. Pohádkový příběh zvídavého koťátka vychází z knihy Josefa Koláře Z deníku kocourka Modroočka, která je založena na fiktivních deníkových zápisech postupně dorůstajícího kotěte.

Autor divadelní adaptace Petr Prchal z tříště drobounkých a většinou vzájemně nesvázaných epizod vybudoval epický dramatický celek a obohatil vybrané postavy o nové motivy a charakterové rysy, čímž zvýšil dramatické napětí, ale také podtrhl moment poznávání světa dospělých a dospívajících viděného očima dítěte. Pro původní divadelní verzi zkomponoval Marek Eben jazzem a blues nasáklé dětské písně, o které nebudou ošizeni ani českolipští diváci. Soubor DKM spolupracoval během zkoušení s klavíristou a učitelem ZUŠ Česká Lípa Davidem Maškem. Těšíme se a přejeme Zlomte vaz!

Kocourek Modroočko – Divadelní klub mladých, premiéra, 22. 4., 15:00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa,  vstupné 50 Kč
 

Nahoru