FBC si zkomplikovalo boj o 2. místo, se Znojmem bralo pouze bod

V ideální pozici byla Česká Lípa před šlágrem o druhé místo prvoligové tabulky. Znojmo přijelo na sever Čech velmi oslabeno a všichni očekávali, že Lípa potvrdí pozitivní historickou bilanci s tímto týmem a osamostatní se na druhém místě. Českolipští florbalisté však předvedli mizernou partii, kdy inkasovali opět osm branek a ačkoliv na konci zápasu vybojovali prodloužení, do tabulky si připsali pouze jeden bod.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ Znojmo Laufen CZ 7 : 8

Již první třetina byla ze strany domácích velmi špatná, nepřesná souhra bez pohybu pouštěla znojemské hráče do velkých šancí, které jen díky špatnému zakončení končily v zámezí, nebo na brankáři Chynovi. Paradoxně se tak ujala jedna z mála šancí na druhé straně, Jirsa se po samostatné akci dostal až před brankáře Beneše a bekhendem ho na první tyči překonal, 1:0.

Ve druhé třetině se začali prosazovat jenom hráči ze Znojma. To se totiž dá říct i o Tomáši Podrabském, který do České Lípy přišel právě z jižní Moravy. Ten zvyšoval na 2:0 po volném úderu, když mířil do protipohybu Beneše. Znojmo poprvé skórovalo po rychlém brejku, Martínek zakončoval rychlou souhru z malého brankoviště a Chyna byl bezmocný, 2:1. Poté se ke slovu dostala ještě jednou Česká Lípa, Podrabský využil zaváhání ve znojemské obraně a přesnou střelou zvyšoval na 3:1. Podobnou akci jako při první brance převedli znojemští v polovině utkání, jen s rozdílem, že rychlejší v českolipském brankovišti byl tentokrát domácí Motejzík, který si nešťastně srazil míček nohou do vlastní branky, 3:2
Další ztráta na polovině hřiště znamenala vyrovnání, rychlé přečíslení zakončoval z levého křídla pod břevno Pánek, 3:3. Do vedení se Znojmo dostalo velmi jednoduše, Motejzík při střele trefil prvního možného soupeře a následný brejk zakončoval s přehledem Procházka, 3:4. Korunu trapnému výkonu ve druhé třetině nasadil Jirsa, jeho pokus o exhibiční vyřešení volného úderu à la Matěj Jendrišák skončil v rukou brankáře Beneše, který poslal výhozem do brejku mladíka Rakušana, 3:5.

V poslední části musela Lípa vsadit na jednu kartu, změnila obranný styl, vytáhla forčeking a začala nutit Znojmo k chybám. To vygradovalo vyloučením Peše, následnou přesilovou hru FBC zužitkovalo, Motejzík našel na středu Mlejnka, který střelou pod břevno snížil na rozdíl jedné branky, 4:5. Když už se zdálo, že se domácí nadechují k závěrečnému náporu, z přílišného odhodlání přišli v útočném pásmu o míček, který získal na půlce Šplíchal a jednoduchým výjezdem vymetl Chynovi všechny pavučiny z pravé šibenice, 4:6. Rychlá odpověď přišla z hole kapitána Mlejnka, odraženou střelu si našel před malým brankovištěm a prázdnou brankou, 5:6. Bohužel Českou Lípu opět srazila individuální chyba, předchozímu střelci se nepovedla rozehrávka zcela podle jeho představ a následná jednoduchá kombinace do prázdné branky znamenala opět dvoubrankové vedení Znojma. Na dostřel dostal FBC Slaný, ten si seběhl do brankoviště na krásnou nabídku Karla a bekhendem usměrnil míček do prázdné branky, 6:7. Utkání vrcholilo v poslední minutě, českolipská power play zamkla Znojmo na vlastní půlce, Tichému se nabídl ve své oblíbené pozici na prostředku hřiště Mlejnek a bylo srovnáno!

Psychickou výhodu z vyrovnání chvilku před závěrečnou sirénou však domácí nevyužili, na začátku druhé minuty Lípa špatně vyřešila přečíslení a další rychlý protiútok zakončoval Rakušan za bezmocného Chynu, 7:8.

Česká Lípa tak doma přišla o dva důležité body, které mohly znamenat klidné udržení druhého místa. To zatím stále drží českolipský tým se 34 body, v závěsu se stejným počtem a horším vzájemným zápasem Znojmo a Svitavy a pod bod méně má Kladno.

branky: 16. Jakub Jirsa, 22. Tomáš Podrabský, 28. Tomáš Podrabský, 46. Lukáš Mlejnek, 54. Lukáš Mlejnek, 57. Štěpán Slaný, 60. Lukáš Mlejnek - 28. Jakub Martinek, 29. Radek Šplíchal, 33. Martin Pánek, 36. Jakub Martinek, 37. Jan Rakušan, 53. Radek Šplíchal, 55. Martin Pánek, 62. Jan Rakušan; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 22 - Martin Beneš 35; po třetinách: 1:0, 2:5, 4:2, 0:1.