M. Tichý: První liga není tak tvrdá jako extraliga

Verze pro tisk |

Představuje cennou výpomoc pro složité zimní měsíce. Do boje naskočil už v souboji proti Rožnovu pod Radhoštěm, po svém třetinovém účinkování však musel s týmem skousnout porážku 7:9. Teď ovšem významnou měrou pomohl k vítězství 7:6 nad Litvínovem v zápase, který Českolipským začal v jisté chvíli protékat mezi prsty. Hattrick současného brněnského Buldoka Milana Tichého byl středobodem sobotního zápasu.

Vyhráli jste 7:6, závěr zápasu se však proměnil ve velké drama. Proč?

Nechali jsme se trochu uspat vedením o 4 branky a soupeř se dostal několika našimi chybami na dostřel. Na konci zápasu už jim tam spadlo prakticky všechno a byl z toho rázem stav 6:6.

Ty sám jsi vstřelil tři branky, z toho dvě po pohledných individuálních akcích. Jak vůbec hodnotíš svůj výkon i v porovnání s tím předchozím zápasem s Rožnovem? 

Proti Rožnovu jsem hrál až poslední třetinu a pořádně jsem nedostal do tempa. Včera to bylo jiné, i když jsem taky od začátku rozhodně nepodával ideální výkon. Ty dva hezké góly vznikly z dostatku prostoru od protihráčů a jednal jsem v těch situacích naprosto impulzivně, vůbec jsem o tom nepřemýšlel. Co se týče toho třetího gólu, tam jsem věřil, že pokud to nevezmu na sebe, tak by to byla pro Lípu zbytečná ztráta dvou bodů, kterou jsem nechtěl dopustit.

Jak vnímáš první ligu poté, co už máš na kontě několik extraligových startů? 

Rozhodně se ve hře méně projevují taktické pokyny. Přijde mi navíc, že většina branek padá po nějaké povedené individuální akci nebo z tlaku do branky, což včera Litvínov na konci předvedl ukázkově. Není to zároveň tak tvrdá soutěž, což dávám konkrétně včera za vinu rozhodčím, kteří bohužel posuzovali veškeré zákroky velmi úzkostlivě a hru nenechali absolutně plynout. To mě vážně nebavilo. V nejvyšší soutěži se především souboje tělem daleko více pouští.

Kolik zápasů ještě letos v České Lípě odehraješ?

Momentálně je to v řešení mezi českolipským a brněnským klubem, varianty jsou dvě. První varianta je, že už za Lípu neodehraju žádný zápas a ve čtvrtek budu k dispozici Brnu v pohárovém čtvrtfinále proti Spartě. Druhá varianta je taková, že v sobotu vycestuji s Lípou do Havířova a tam by to měl být teoreticky můj poslední zápas za českolipský tým v této reprezentační pauze.

Jak vidíš šance České Lípy v letošním ročníku první ligy? 

Šance Lípy nevidím vůbec špatně, při pohledu na tabulku je momentální stav poměrně solidní. Je škoda, že se nepovedlo vyhrát minulý víkend doma proti Rožnovu a kluci by určitě potvrdili, že nechali zbytečně body i v Ostravě nebo v Pelhřimově. Ale soutěž je to vyrovnaná a to se prostě může stát. V play-off už je to o ničem jiném a věřím, že se Lípa udrží v první polovině tabulky a nechytí na čtvrtfinále nějakého vyloženého favorita celé soutěže. 

Nahoru