Na Svitavy i s novou posilou z USA!

Verze pro tisk |

Českolipští florbalisté vstoupili do nového roku středeční výhrou na pražském Startu. Neoblíbeného soupeře dokázali porazit v této sezóně i podruhé a posunuli se na čtvrtou příčku průběžné tabulky první ligy. V sobotu však musí výhru potvrdit v domácím prostředí, kde přivítají Svitavy. Ty se po složitém vstupu do sezony začaly zvedat a nejprve porazili Ústí a v posledním zápase vyprovodili Ostravu nevídaným výsledkem 22:3.

Česká Lípa se v roce 2017 představila nejenom v nových dresech, ale také s dvěma posilami. V brance vychytal výhru mladý Jan Dvořák, který přišel vytvořit tandem s Lukášem Chynou. Hned ve svém prvním utkání za FBC se blýskl dvěma vychytanými nájezdy. Lovosický odchovanec na začátku letošní sezóny přestoupil do Ústí nad Labem, ze kterého však odešel na hostování do České Lípy, kde je již jeho bývalý lovosický spoluhráč Vojtěch Legner. Hodně zajímavou druhou posilou je americký reprezentant se švédským pasem Alexander Hart. Sportovní světoběžník má za sebou profesionální kariéru, na severu Evropy populárním, bandy hokeji, ale také v šachu, ve kterém byl třetí na juniorském mistrovství Švédska. Jako bandy hokejista prošel Norskem, Finskem a Ruskem. Nyní je jeho kariéra ryze florbalová, po úspěšném vystoupení na MS v Lotyšsku se americká reprezentace probojovala jako jediný neevropský tým na Světové hry do Wroclawi. “Trochu jsme honili koncem přestupního období ruskou federaci a Spartak Moskva, ze kterého Alex nyní přišel, všechno se ale stihlo a hráče jsme mohli v pondělí vyzvednou na letišti a od úterý se zapojil do tréninků”, přibližuje přestup Štěpán Slaný. Hart bude nejenom součástí elitního týmu, ale také bude v Lípě působit jako trenér mládeže.

Sobotní důležité utkání by tak mohla Česká Lípa odehrát ve slušné sestavě, na Startu vlivem nemoci chybět Vlček, Hřebřina, Matějíček a také ještě nedoléčený Jirsa, jenž se stále zotavuje po operaci křížového vazu. Polovina z těchto hráčů by však měla být do zápasu připravena. Česká Lípa touží po umístění na vrcholu tabulky a zajištění tak slušné pozice do následného play off, to však bude ještě náročný boj, od třetího do šestého místa jsou týmy srovnány na dvou bodech, souboj se Svitavami bude tak velice důležitý. Pozor si budou muset dát především na navrátilce do sestavy Aleše Königa, který několik sezón patřil k ústředním postavám svého celku, což hned dokázal pěti kanadskými body v demolici Ostravy. I přes dvě výhry jsou však stále na posledním místě se ztrátou dvou bodů na třináctý Litvínov.

Sobotní utkání začíná od 19h v českolipské sportovní hale a vstup pro fanoušky je zdarma!

14.1. 19:00 FBC PULLO TRADE Českáí Lípa - FBK Svitavy, SH Česká Lípa 

Nahoru