Arsenal veze bod z Vltavínu

Fotbalistům českolipského Arsenalu se částečně podařilo odčinit porážku s Královým Dvorem, když na hřišti pražského Loko Vltavínu uhráli bod za remízu 1:1. Do vedení se dostali domácí poté, co Kuchař zahrál roh a od zad Ondřeje Holečka se míč odrazil do brány.

O vyrovnání se postaral střídající Karel Kaňkovský. „S bodem jsme spokojeni,“ říkal bezprostředně po zápase lodivod Arsenalu Pavel Hradiský.
Trenér Pavel Hradiský se musel obejít bez služeb Petra Řeháka, který má problémy s kolenními vazy. Aktivněji začali hosté, střílený centr Novotného a další střelu Holečka brankář Pokorný zneškodnil. V 7. minutě uklouzl u středu hřiště Vrabec, ale unikajícího Sochu zastavil praporek čárového rozhodčího. Poté se na trávníku svíjel v bolestech Mičkal, ale po krátkém ošetření se do hry vrátil. Po faulu na Mičkala zahrál přímý kop Šafář, Pokorný byl na místě. Českolipský gólman Oldřich Meier si prakticky v první půli nesáhl na míč, zato jeho kolega na druhé straně musel být v pozoru proti pokusu Finklára. V závěru poločasu prošel přes tři hráče Pechar, ale svůj výlet ukončil útočným faulem.
Druhý poločas otevřel svou střelou Kuchař, s níž si Meier bez problémů poradil. V 56. minutě mohli jít Severočeši do vedení, po rohu Runta trefil Silný břevno. Další megašanci spálil Zeman, ocitnuvší se tváří v tvář Pokornému, který však včasným vyběhnutím pokazil Zemanovi radost. Vzápětí dostal za svůj prohřešek žlutou kartu Bednář a toto napomenutí málem přišlo Českolipské draho, neboť Hájek z trestného kopu jen těsně minul Meierovu svatyni. Na druhé straně zahrál přímý kop Breite a Pokorný se musel hodně natahovat, aby zabránil míči v cestě do branky.  Poté Hradecký vysunul Kuchaře, jenž upadl v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí Šedivý udělil Kuchařovi za jeho divadelní představení žlutou kartu. O chvíli později nacentroval Zeman, nýbrž Holeček hlavičkoval vedle. Identický fotbalista si na Pokorném vylámal zuby i podruhé. Také Meier musel předvést své umění proti pokusu Kuchaře. V 77. minutě se poprvé měnilo skóre, po Kuchařově rohu se balón odrazil od zad Ondřeje Holečka do sítě – 1:0. Pár minut nato vytáhl trenér Hradiský ze svého rukávu eso, když do hry poslal místo Vrabce Kaňkovského. Jak se později ukázalo, tento tah přinesl Arsenalu bod. Karel Kaňkovský byl na hřišti sto dvacet sekund, dostal centr od Šafáře a hlavou překonal Pokorného – 1:1. „Obdržel jsem krásný centr od Petra Šafáře a zakončil jsem hlavou, ani nevím pořádně jak,“ usmíval se střelec vyrovnávací branky.
Kapitán Arsenalu Pavel Runt: „Od začátku bylo utkání po špatném výsledku z minulého kola z naší strany opatrné. Nechtěli jsme dostat gól a měli jsme územní převahu. Vypracovali jsme si i nějaké příležitosti. Ve 2. poločase jsme měli rozhodnout, dostali jsme se do obrovských šancí. Po rohu trefil Silný břevno, po dlouhém nakopnutém balónu šel sám Zeman na gólmana a rovněž neproměnil. Tam už to mohlo být 2:0 pro nás. Ale naštěstí jsme to dotáhli alespoň na remízu.“
Trenér Arsenalu Pavel Hradiský: „Chtěli jsme dneska napravit porážku z minula. Přístup hráčů byl lepší, hráli jsme aktivně. Bohužel jsme nedali první gól, šancí jsme na to měli dostatek. Jmenovitě Zeman, Breite a Silný trefil břevno. Bohužel jsme si dali po rohu vlastní gól a poté vrhli všechno do útoku. Přišel tam centr Šafáře na Kaňkovského a ten vyrovnal. Svým útočným potenciálem jsme mohli i vyhrát, ale s bodem jsme spokojeni.“
LOKO Vltavín – ARSENAL Česká Lípa 1:1 (0:0)
Branky: 77. Holeček vlastní – 84. Kaňkovský
Rozhodčí: Šedivý – Haleš, Vídeňský