HC Česká Lípa – VTJ Ještěd Liberec 5 : 4 po sn. (1:0, 3:2, 0:2)

Velký souboj o mistrovské body skončil až po samostatných nájezdech a HC Česká Lípa si připisuje další dva body do tabulky. Tento týden mají českolipští volno, další utkání se hraje v sobotu 27.10.2012 v České Lípě, představí se soupeř HC Lomnice n.P.

Po úvodním zahřátí se hned po první střele zápasu měnilo skóre. Po nahrávce Šestáka se trefil Bureš. Domácí chtěli náskok navýšit hned v následujících minutách, ale jejich sólové akce branku nepřinesly. I přečíslení 3 na 1 gólman hostí pokryl. Druhý úspěch visel ve vzduchu.V 10 se osmělili i liberečtí a zaměstnali domácího brankáře Karáska. Hrál se útočný hokej a šance se střídaly na obou stranách. Po chybě hostujícího brankáře měl k puku nejblíže domácí Šesták, bohužel ale fauloval a dostal hned 4 minuty. Liberec zatlačil domácí před bránu, ale ti se ubránil. Naopak ihned po skončení oslabení několikrát zahrozili. Pozorný Tomíček v liberecké bráně všechny střely kryl a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Hned druhá minuta prostřední třetiny přinesla domácí radost. Po střele Preusslera dorazil puk za záda bezmocného Tomíčka Mišaga. Hned z protiútoku vsítil rozdílový gól liberecký Herda. Vojáci ožili a tlačili se do útoku. Domácí obrana působila v této fázi dost rozklíženě a na domácí bránu se sypala střela za střelou. Jak liberecký tlak opadal, vyráželi do útoků i českolipští. V polovině utkání po akci tři na jednoho se kotouč pod tělem hostujícího brankáře dostal za brankovou čáru. Gól byl připsán Preusslerovi. V 10. minutě střílí hostující Tomíček a odražený puk končí v domácí síti. Na konci 13. minuty se o znovu dvougólový rozdíl postaral domácí kapitán Holčák. Hra polevila a utkání dospělo k druhé přestávce bez výraznějších šancí…

Do třetí třetiny vstoupili hosté přesilovkou. Po 44 vteřinách snížil na 3:4 opět liberecký Tomíček. Hostům narostla křídla a tlačili se do útoku. Jejich tlak přerušilo vyloučení a následné přesilovce kryl liberecký brankář hned sedm střel. Po pasáži, kdy se hrálo spíše ve středním pásmu, byla vidět snaha domácích borců pojistit si svůj náskok. Ve 13. minutě se po sérii faulů hrálo 4 na 4, ale ihned po návratu vyloučeného Tomíčka vojáci využili přesilovku a srovnali na 4 : 4. Domácí si vyžádali time-out. V závěru třetiny se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale oba brankáři byli proti. Zápas dospěl do prodloužení.

V něm měl blíž ke vstřelení gólu domácí tým, ale nedal ani slibné šance z úniků. Naopak po chybě Bauera stálo při domácích štěstí. Rozhodčí v této fázi utkání pustili hru a nepískali některé fauly na obou stranách. Poté co se netrefil Holčák a brankou neskončil ani útočný výlet Rašína došlo na samostatné nájezdy.

První jel domácí Ulbricht a proměnil.. Vyrovnal až ve šestém nájezdu bývalý českolipák Jakub Šesták. Hned si nájezd zopakoval a opět uspěl. Na 2:2 srovnal opět Ulbricht.. Poté se střelci 3x netrefili a nakonec rozhodl Preussler. Jeho bekhendová střela pod břevno znamenala pro domácí druhý bod.

Sestava HC Česká Lípa:

Karásek Tomáš, Andrýsek Robert

Bauer David, Bureš Jakub, Holčák Lassig, Mišaga Lukáš, Novák Václav, Preussler Milan, Rašín Lukáš, Řezáč Jan, Staněk Vojtěch, Šesták Václav, Ulbricht Radek, Zikán Jan

Trenér. Richter František

Branky a nahrávky: 2. Bureš (Šesták), 22. Mišaga (Preussler, Novák), 30. Preussler (Řezáč), 33. Holčák (Šesták), 65. Preussler – 23. Herda (Bretl, Tomíček), 32. Tomíček (Bretl, Herda),