Rada navrhuje finanční podporu mezinárodnímu sklářskému sympoziu

Verze pro tisk |

Rada Libereckého kraje doporučila poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu Libereckého kraje ve výši 400.000 Kč Městu Nový Bor na pořádání Mezinárodního sklářského sympozia IGS 2015. Tradiční setkání sklářských výtvarníků z různých koutů světa se letos koná od 1. do 4. října. Dotaci pro sklářské sympozium ještě musí schválit Zastupitelstvo Libereckého kraje.

„Mezinárodní sklářské sympozium je výjimečná akce svého druhu s velkým přesahem a také nemalým rozpočtem. Podpora takové akce je na místě, neboť je významnou událostí, která dělá dobré jméno Libereckého kraje a propaguje jedinečné umění místních sklářů,“ konstatoval hejtman Libereckého kraje Martin Půta, která rovněž převzal záštitu nad akcí.

Hlavním pořadatelem XII. ročníku Mezinárodního sklářského sympozia je Město Nový Bor. Předpokládané celkové výdaje na mezinárodní sympozium jsou cca 8 milionů korun.

Sympózium nabídne pestrý program, ve kterém se představí široká paleta firem a institucí provázaných se sklářskou tvorbou. V letošním roce se veřejnost seznámí s prací sklářských řemeslníků firem Ajeto, AveClara, Crystalex, Egermann, Jiří Pačinek, Kolektiv, Sklárna Slavia, TGK, Vyšší odborné školy a Střední školy sklářské a také společnosti Preciosa Kamenický Šenov. Všechny tyto subjekty otevřou ve dnech 1.-4. října své provozy a vytvoří pracovní zázemí pro sedm desítek účastníků sympozia. Přehled účastníků a podrobné informace najdou zájemci na webu IGS. 

Nahoru