Mladí florbalisté odjíždí na turnaj do Švédska

Verze pro tisk |

Poprvé v historii odjíždí florbalisté České Lípy na největší mládežnický turnaj do švédského Göteborgu. Mladší a starší žáci pod vedením Ladislava Pekárka a Štěpána Slaného tak premiérově okusí souboje se severskými týmy. Téměř čtyřicetičlenná výprava vyráží na dlouhou cestu autobusem v úterý odpoledne a již od středy se zapojí do florbalového programu.

Hned první den příjezdu čekají obě kategorie přátelské zápasy proti Landvetter wings a Tatranu Střešovice. Ještě večer pak velký zážitek v podobě švédské nejvyšší soutěže Svenska Superligy mezi domácím Pixbem a Höllvikens IBF. Ve čtvrtek se již na plno rozeběhne turnajový program. Oba týmy vyfasovaly do svých skupin čtyři švédské soupeře, z nichž například souboj s Warbergem bude hodně prestižní.

“Tento výjezd bereme jako první zkušenost se zahraničím, věřím, že nebude ani poslední a výjezdy na florbalový sever budeme pořádat každý rok. Letos jsme to pojali jako testovací rok. Turnajů ve Švédsku se nabízí mnohem více, díky vzdálenosti a termínu jsme nyní zvolili Gothia cup v Göteborgu,” přibližuje Ladislav Pekárek, trenér týmu mladších žáků.

K výpravě se mimo trenérů a hráčů připojuje i několik rodičů, kteří budou pomáhat s chodem obou týmů nejen na střídačce, ale i na tribuně jako fanoušci.
 

Nahoru