Autor - redakce FBC Česká Lípa

Mladí florbalisté odjíždí na turnaj do Švédska

2.1.2017 14:44 | Florbal

Poprvé v historii odjíždí florbalisté České Lípy na největší mládežnický turnaj do švédského Göteborgu. Mladší a starší žáci pod vedením Ladislava Pekárka a Štěpána Slaného tak premiérově okusí souboje se severskými týmy. Téměř čtyřicetičlenná výprava vyráží na dlouhou cestu autobusem v úterý odpoledne a již od středy se zapojí do florbalového programu.

Mikulášská sobota - Čerti, dárky, Tatran a Litvínov

2.12.2016 11:39 | Florbal

Florbal opět připravuje zajímavou akci pro všechny členy klubu, v rámci dvou prvoligových utkání si předčasně oslaví mikulášský svátek a obdaruje pozornostmi malé členy FBC. Florbalová sobota startuje na sportovní hale již od rána, kdy se představí v libereckém přeboru mladší žáci partnerské Mimoně. Během turnaje lze navštívit přednášku šéftrenéra klubu Štěpána Motejzíka, který zprostředkuje své zážitky, jež nabil během týdenní praxe v nejslavnějším florbalovém klubu světa, švédském Pixbu Wallenstam.

Rožnov rozbil českolipskou tvrz, FBC dnes jede do Litvínova

30.11.2016 12:04 | Florbal

Českolipští florbalisté opět nedokázali potvrdit výhru nad silným soupeřem a v následujícím zápase věnovali body týmu ze spodních patrech tabulky. Postavení FBC na osmém místě v tabulce tak rozděluje mužstva na ta lépe postavená, jež si na Lípě vylámala zuby, a na ta hůře, která dokázala severočeský celek porazit.

Starší žáci opět zabrali a postupují zpět do elity

29.11.2016 11:53 | Florbal

Již tradiční boj museli svést starší žáci na dvou místech severočeského kraje. První tým cestoval do Smržovky, kde si musel obhájit své postavení a vybojovat zpět postup do prvního elitního koše, druhý tým pak v Semilech sympaticky bojoval o své setrvání ve čtvrtém výkonnostním koši.

Česká Lípa skončila v poháru a ve čtvrtek jede do Znojma

16.11.2016 15:24 | Florbal

Českolipské FBC ukončilo svojí pouť Českým pohárem v osmifinálové skupině, která je sama o sobě solidním umístněním s ohledem na stav kádru a nabitou termínovou listinu. Lípa v úterý prohrála s českou florbalovou legendou, Tatranem Střešovice, vysoko 14:2.

Lípě utekly v Ostravě body v posledních vteřinách

15.11.2016 09:58 | Florbal

Velmi smutnou cestu zpět na sever Čech zažili českolipští florbalisté po nedělním duelu v Ostravě. Téměř 800 kilometrů na cestách kýžené body do tabulky nepřinesly, o ty přišli hráči hodně hořce, pouhé dvě vteřiny před koncem zapadla za záda brankáře Chyny tečovaná bekhendová střela od mantinelu.

Lípa zdolala ve šlágru Vinohrady v prodloužení

11.11.2016 10:43 | Florbal

Florbalisté FBC PULLO TRADE Česká Lípa v předehrávce 10. kola první florbalové ligy přivítali na své půdě účastníka loňského ročníku Tipsport Superligy TJ Sokol Královské Vinohrady a po nepříliš nepřesvědčivém vstupu do sezony potřebovali v tomto duelu zabodovat. Pražané naopak měli z prvních kol nahráno a případné vítězství je mohlo posunout na druhé místo tabulky. Pikantní byl zápas pro Radovana Vnuka, jenž po dlouholetém působení v České Lípě před sezonou odešel právě do Vinohrad.

Zápas podzimu je tu! Do Lípy přijedou Vinohrady

9.11.2016 16:29 | Florbal

Jestli nějaké zápasy v první lize patří k těm nejzajímavějším, jistě se to musí týkat souboje týmů z České Lípy a Královských Vinohrad. Zápas, který je historickými okolnostmi více než regionální derby s Ústím či Libercem. Zápas, ve kterém jde často více než o body.

Do České Lípy přijede mistrovský Chodov

8.11.2016 10:32 | Florbal

Velký den pro českolipské florbalisty znamená toto úterý. V rámci osmifinálové skupiny Českého poháru se ve druhém utkání střetne domácí FBC se superligovým mistrem z pražského Chodova.

FBC selhalo v Pelhřimově a přerušilo vítěznou sérii

1.11.2016 15:22 | Florbal

Českolipští florbalisté se o víkendu převtělili do role Jánošíků, bohatým brali, chudým dávali. Po páteční výhře nad silným Brnem nezvládli nedělní dohrávku na Vysočině a po prohře 7:4 opět potvrdili, že z Pelhřimova Lípa vozit body neumí.