Rožnov rozbil českolipskou tvrz, FBC dnes jede do Litvínova

Českolipští florbalisté opět nedokázali potvrdit výhru nad silným soupeřem a v následujícím zápase věnovali body týmu ze spodních patrech tabulky. Postavení FBC na osmém místě v tabulce tak rozděluje mužstva na ta lépe postavená, jež si na Lípě vylámala zuby, a na ta hůře, která dokázala severočeský celek porazit.

Nedělní soupeř z Rožnova potvrdil fakt, že je asi nejméně oblíbeným soupeřem České Lípy, ta v letošní sezóně dokázala ze šesti bodů získat pouhý bod za prohru na nájezdy. Neúspěšná bilance vygradovala v odvetném utkání, ačkoliv měli v nohách rožnovští sršni prohraný sobotní duel v Ústí nad Labem, v České Lípě si dvě třetiny počínali suverénně a dokázali si zajistit zásadní pětibrankový rozdíl.

FBC PULLO TRADE ČESKÁ LÍPA - 1. FBK ROŽNOV p/R 7:9 (1:4, 1:3, 5:2)

Utkání pro diváky začalo poměrně opatrně, Česká Lípa se pokusila zformovat neprostupný obranný blok a Rožnov tak trpělivě čekal s míčkem ve svém obranném pásmu. Nedělní zápas však vystavil českolipské defenzivě velmi špatné vysvědčení, celý zápas inkasovala laciné branky, které ve spojení s velmi vysokou produktivitou Rožnova byly v tomto utkání zcela klíčové. Již ve třetí minutě se trefil po nedůslednosti obrany Kittel a nakousl rožnovskou jízdu na třemi body. Ačkoliv Česká Lípa dokázala pět minut před koncem první třetiny vyrovnat zásluhou Pastora, na koni byl stále Rožnov. Ten dokázal potrestat rozkol v zadních řadách České Lípy a do přestávky postupně nasázet tři branky.

Do druhé třetiny naskočil poprvé po delším zranění v sezóně brankář Ivan Ponomarev, ale ani léčba změnou brankáře nepomohla. Jiskřičku naděje v matném výkonu sice vykřesal krásnou střelou Hiadlovský, ale to bylo od modrobílých barev opět vše. Rožnov si nejprve vzal zpět svůj tříbrankový náskok v přesilové hře, hned potom Slaný hasil kontr hodně diskutabilní vysokou holí, následné trestné střílení s přehledem proměnil Friedel, 2:6. Zmar podtrhl hostující Kratochvíl, jemuž v protiútoku nabil Polášek, 2:7.

Pětibrankové manko opět donutilo českolipskou trenérku Bartošovou k razantním řešením, stáhla sestavu na dvě útočné formace, Slaného přesunula z domácího brankoviště do hostujícího a začalo postupné stahování rožnovského náskoku. Po čtyřech minutách vypadala situace již velmi nadějně, během dvaceti vteřin se trefil Mlejnek a Jansa, jenže vzápětí Rožnov utlumil českolipskou euforii dalším brejkem, 4:8. 49. minuta byla pro Rožnov hodně náročná, nejprve ze samostatného úniku trefil tyč Ekl, vzápětí po něm i Kněžour, závar nakonec ukončil střelou do Ciompovy šibenice Legner, 5:8. Závěr třetiny byl hodně dramatický a chybělo jen kousek a Česká Lípa mohla brát alespoň bod, nejprve se prosadil “měsíční” navrátilec Tichý a v následné power play opět Legner. Čtyři minuty před koncem před Českou Lípou stál náskok pouhé branky. Ciompa v rožnovské brance ale předvedl několik skvělých zákroků a ustál obrovský tlak domácích. V poslední minutě pak v rožnovském úniku zbytečně fauloval Ponomarev jednoho z útočníků a následným nájezdem na 7:9 ukončil Friedel zběsilé utkání se smolným koncem.

branky: 16. Drahoslav Pastor, 24. Dominik Hiadlovský, 44. Lukáš Mlejnek, 45. Dominik Jansa, 50. Vojtěch Legner, 52. Milan Tichý, 57. Vojtěch Legner - 4. Petr Kittel, 16. David Friedel, 20. Petr Velech, 20. Patrik Hegar, 29. Petr Kittel, 34. David Friedel, 34. Lukáš Kratochvíl, 46. Lukáš Kratochvíl, 60. David Friedel; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 163; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 5, Ivan Ponomarev 19 - Roman Ciompa 35; po třetinách: 1:4, 1:3, 5:2;

Již dnes čeká FBC další prvoligové utkání, od osmi hodin se střetne v Litvínově s místními Bivoji, kteří zatím okupují dvanáctou příčku první ligy. Právě toto umístění je prvním strašákem českolipských Jánošíků. Hned v sobotu si pak velmi nestandardně vyzkouší odvetu s tímto týmem v domácím mikulášském prostředí.